کاخ کرملین موضع واحدی در رابطه با موضوع حجاب در مدارس ندارد

پارلمان چچن به طور رسمی قانونی را تصویب کرد که به دانش آموزان اجازه انتخاب پوشش و حجاب بر اساس موازین مذهبی و رسومات خود را می دهد.

کد خبر: 49437
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۶

 

به گزارش با حجاب به نقل از اسلام ریویو، پارلمان چچن به طور رسمی به صورت ماده متمم و اصلاحیه  قانونی به دانش آموزان اجازه  انتخاب پوشش و حجاب بر اساس موازین مذهبی و رسومات خود را صادر کرد. بر این اساس با تایید این ماده  قانونی توسط رییس جمهور چچن دانش آموزان می توانند با پوشش مناسب دین، مذهب و سنن خود در کلاس درس حاضر شوند. البته دفتر ریاست جمهوری فدراسیون روسیه موضع خود را دررابطه با این اصلاحیه  قانون مشخص نکرده است.

دمیتری پیسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در مصاحبه با «بیزنس اف ام» خاطر نشان شد که، روسیه یک کشور دارای ملیت ها، فرق و مذاهب متعدد و گوناکون است، و ولادیمیر پوتین رییس جمهور نیز مکرر اظهار داشته اند که توان و قدرت کشور نیز برپایه همین تعدد ملیت و مذاهب استوار است. اما باید دانست که روسیه یک کشور سکولار است و این مورد در قانون اساسی ثبت گردیده است. لازم است بررسی شود که در این زمینه باید در سطح فدرال تصمیم گرفته شود، یا اینکه دستگاه های دولتی مناطق نیز دارای امتیازات و حقوق قانونی تصمیم گیری در این زمینه هستند.

لازم به ذکر است که این مسئله در بعضی از مناطق بررسی گردید و نتیجه به سود مسلمانان نبوده است. در موارد گذشته تصمیم بر ممنوعیت حجاب در مراکز علمی و آموزشی گرفته شد. به عنوان مثال، در استاوراپول یک دختر مسلمان با پوشش حجاب راهی مدرسه شد، اما مسئولین مدرسه مربوطه مانع ورود ایشان به مرکز و کلاس درس شدند، که این اتفاق باعث ناراحتی و اعتراض مسلمانان منطقه گردید.

منبع: مهر

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.