نشست هم اندیشی حجاب و عفاف خواهران هنرمند قم برگزار شد
۲۲ دی ۱۳۹۵
دسته‌بندی نشده

نخستین نشست هم اندیشی حجاب و عفاف خواهران هنرمند قم در ساختمان آیت لله سعیدی برگزار شد.

به گزارش با حجاب، حجت الاسلام قدیمی نژاد استاد حوزه و دانشگاه طی سخنانی در نخستین جلسه هم اندیشی خواهران بسیجی هنرمند با موضوع حجاب و عفاف به بررسی ابعاد محتلف مقوله حجاب پرداخت.

وی با بیان اینکه تولید و نحوه اقتصاد یک جامعه، تمام شرف و شرافت آن جامعه را تعیین میکند، به تاثیرگذاری سه اصل اومانیسم، هیدونیسم و لیبرالیسم بر حجاب اشاره و ابراز کرد: در تمدن غرب زن باید شکار شود و به صلابه کشیده شده واز آن یک استفاده ابزاری شود.

قدیمی نژاد با ذکر این نکته که غربی ها خیلی زود به ظرافت های وجود زن پی برده و از آن برای سوء استفاده در دنیا استفاده کردند، اظهار داشت: خداوند عالم ظرافت و لطافت را عاملی برای آزمایش زن قرارداده است تا ببیند میتواند این را برای همسرش نگه دارد.

وی گفت: خوشبختانه انقلابی که امام خمینی (ره) برپاکرد، کاری کرد که زنان جامعه ما دیگر مثل زنان غربی نباشند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به وصیتنامه حضرت امام(ره) تصریح کرد: مامفتخریم که بانوان و زنان، پیروجوان وخردوکلان در صحنه های فرهنگی، اقتصادی و نظامی حاضر و هم دوش مردان یا بهتراز آنان در راه تعالی اسلام فعالیت دارند.

قدیمی نژاد با بیان اینکه زن در دو مرحله مظلوم بوده یکی در جاهلیت و یکی در ایران ما، اظهار داشت: شاه این خاصیت را برای زن قائل بود که یک زن خوب باید فریبا و قشنگ باشد تا آدم را جذب نماید او زن را عروسک درست کرد، اما از نگاه امام(ره) زن یک انسان بزرگ است، زن یک مربی جامعه است، مبدا تمام سعادتها از دامن زن بلند میشود، زن مبدا همه خیرات است…شما دیدید وما دیدیم که زن در این نهضت چه کرد، ما نهضت خود را مرهون زنها میدانیم.

محمود علامه روشن مسئول بسیج هنرمندان استان قم نیز در این نشست گفت: هنر یک موهبتی است که به عنوان یک ابزار به انسان داده شده و شما یک رسالت دارید که از آن استفاده کنید، ما همه باید تکلیف محور باشیم.

وی هدف از اجرای این برنامه را ترویج فرهنگ حجاب و عفاف به بسیجیان هنرمند به عنوان افسران جنگ نرم دانست.

 

 

خبرگزاری بسیج

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل: