نبود آگاهی از بستر های بدحجابی در جامعه است
۲۱ دی ۱۳۹۵
دسته‌بندی نشده

مسئول امور زنان و خانواده آموزش و پرورش لرستان، با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف در سلامت جامعه، افزود: آگاهی بخشی به نسل نوجوان و جوان جامعه از راه های تقویت فرهنگ حجاب و عفاف است.

به گزارش با حجاب، فریبا گله دار، مسئول دفتر امور زنان و خانواده آموزش و پرورش استان لرستان، گفت:  فرهنگ سازی در خصوص حجاب و عفاف از برنامه های شاخص دفتر امور زنان و خانواده اداره کل آموزش و پرورش استان است.

وی با بیان اینکه اصل حجاب یکی از واجبات و ضروریات دین مقدس اسلام است، افزود: حکمت خداوندی حجاب را برای زنان و دختران مسلمان و مومن قرار داده است.

گله دار، اظهار داشت: امروزه به علت عدم آگاهی و یا کمی اطلاعات زنان و دختران متاسفانه این واجب دینی مورد کم توجهی و گاهی بی توجهی قرار گرفته است.

وی افزود: در این راستا دفتر امور زنان و خانواده اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان طرح های مختلفی را برای نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف در دستور کار قرار داده است.

گله دار با برشمردن گام های اساسی اجرای برنامه در راستای نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف، گفت:  در این راستا اقداماتی چون تدوین جدول زمانبندی، ارسال برنامه به مناطق مجری، انتخاب سرفصل ها و محتوای مناسب جهت ارائه در کارگاه ها و همایش و دعوت از رابطین مناطق جهت اجرای طرح در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول، خاطرنشان کرد: انتظار می رود با برگزاری این طرح و همچنین برپایی نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی گامی در جهت بالا بردن سطح آگاهی علمی، مذهبی و تربیتی دانش آموزان دختر و فرهنگیان خواهر برداشته شود  و قشر نوجوان نسبت به آثار شوم بدحجابی آگاه  و هوشیار تر شوند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا حداقل ۵۰ کلاس، کارگاه آموزشی و یا همایش  در ۲۵ منطقه آموزش و پرورش استان برگزار خواهد شد.

مسئول دفتر امور زنان و خانواده آموزش و پرورش استان لرستان، با اشاره به اهمیت نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف در بین نسل جوان و نوجوان، افزود: تقویت فرهنگ حجاب و عفاف از مهم ترین راه های حفظ سلامت خانواده ها و جامعه است.

 

 

شبستان

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل: