دانشگاههای مشگین‌شهر مصوبات عفاف و حجاب را عملیاتی کنند

امام جمعه مشگین‌شهر گفت: به منظور کاهش ارتباط ناسالم و آسیبهای مختلف ناشی از آن باید دانشگاهها و مراکز آموزشی در سطح شهرستان مصوبات و آئین‌های انضباطی را در مورد موضوع عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر عملیاتی کنند.

کد خبر: 44312
تاریخ انتشار : دی ۲۱, ۱۳۹۵

به گزارش با حجاب، حجت‌الاسلام رضا باوقار پیش از ظهر یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مشگین‌شهر با موضوع راهکارهای جلوگیری از روابط ناسالم دختر و پسر در جامعه اظهار داشت: راهکارهای مناسب باید از سوی اعضا در رفع موانع و مشکلات موجود در این زمینه ارائه شده و در سطح شهرستان عملیاتی شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مشگین‌شهر با تاکید بر برگزاری گفتمانهای دینی، اخلاقی و مذهبی در دانشگاهها، مدارس و مساجد بیان کرد: برنامه‌ریزی برای برگزاری چنین برنامه‌هایی با حضور نوجوانان و جوانان می‌تواند از روابط ناسالم در سطح شهرستان جلوگیری کرده و آسیبهای اجتماعی در این حوزه را کاهش دهد.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگسازی در زمینه رعایت اخلاق و اخلاق مداری گفت: حاکمیت اخلاق در تمام شئون زندگی مردم ضروری بوده چرا که این امر مسائل و دغدغه‌های اجتماعی را کاهش داده و زمینه‌ساز روابط اجتماعی سالم شده و در نهایت به سلامت جامعه منجر می‌شود.

باوقار تصریح کرد: به منظور کاهش ارتباط ناسالم و آسیبهای مختلف ناشی از آن باید دانشگاهها و مراکز آموزشی در سطح شهرستان مصوبات و آئین‌های انضباطی را در مورد موضوع عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر جدی گرفته و در اجرای کامل آن تمام تلاش خود را انجام دهند.

امام جمعه مشگین‌شهر احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را  از سوی ادارات، نهادها و دانشگاهها و به ویژه از سوی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان خواستار شد و افزود: باید در این زمینه اقدامات فرهنگی مناسب توسعه و گسترش یافته و زمینه برای احیای این فریضه مهم را در مشگین‌شهر شاهد باشیم چرا که این امر می‌تواند از توسعه و گسترش معضلات و آسیبهای اجتماعی جلوگیری کند.

محمد رستمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان  مشگین‌شهر نیز در این جلسه با تاکید بر پیگیری مصوبات جلسات قبلی توسط اعضای شورای فرهنگی عمومی شهرستان اظهار کرد: در زمینه اجرایی شدن تصمیمات شورا باید اعضا همکاری و تعامل همه‌جانبه‌ای با یکدیگر داشته باشند.

 

 

تسنیم

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.