حجاب مانع بزرگی در برابر ابتذال فرهنگی است/ زنان‌ ما باید در بازتولید “الگوی نسل انقلابی” موفق باشند

جمیله علم الهدی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه حجاب مانع بزرگی در برابر ابتذال فرهنگی است، متذکر شد: به نظر می‌رسد که نظام سلطه از این راه سود فراوانی برده است.

کد خبر: 49322
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۶

به گزارش با حجاب، جمیله علم‌الهدی در مراسم بانوان منتظر که عصر پنج شنبه در مسجد جامع رجائی شهر کرج برگزار شد، با بیان اینکه اکثر مردم به آمدن امام عصر(عج) امید دارند، اظهار داشت: وجه مشترک امید و انتظار، ناراضی بودن از وضع موجود است.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه در تفکر شیعه منجی حاضر و زنده است، افزود: همه کسانی که از وضع موجود ناراحتند منتظر آمدن منجی هستند.

وی با بیان اینکه تفاوت اساسی بین امید و انتظار وجود دارد، گفت: امید به نجات در همه ادیان مشترک است اما انتظار تعلیم و تفکر ویژه تشیع است.

علم‌الهدی ضمن اشاره به مولفه‌های انتظار، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها عقلانیت، خردمندی و حکمت است.

وی با بیان اینکه ما برای همه چیزهایی که انسانیت را به خطر انداخته نگرانیم، اضافه کرد: حضرت مهدی(عج) برای ایجاد تغییرات در کل جهان ظهور می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به مولفه دوم انتظار که عواطف است، افزود: اربابان قدرت و نظام سلطه به کمک ابزارهای مختلف احساسات مردم را تحریک می‌کنند.

علم‌الهدی ادامه داد: تمدن غربی بر احساسات زنانه استوار شده و بسیاری از ویژگی‌های مردانه را کاهش داده است.

وی با اشاره به اینکه حجاب مانع بزرگی در برابر ابتذال فرهنگی است، متذکر شد: به نظر می‌رسد که نظام سلطه از این راه سود فراوانی برده است.

علم الهدی با بیان اینکه بانوی منتظر بانوی خردمندی است که عواطف خود را در جهت قرب پروردگار جهت می‌دهد، خاطرنشان کرد: آنچه که  امام خمینی(ره) از زنان ساخت همین بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی ضمن اشاره به اینکه تعریف کردن فعالیت‌های اجتماعی زنان در قالب‌های کسب قدرت و ثروت اشتباه است، اضافه کرد: اینها انحراف است و برای یک زن مسلمان انقلابی خانه و جامعه فرقی نمی‌کند و همه جا برای او محل عبادت است.

وی با بیان اینکه زنان ما باید در بازتولید الگوی نسل انقلابی موفق باشند، افزود: شرایطی که هم اکنون خانواده‌های مدافع حرم دارند سخت‌تر از شرایط خانواده‌های شهدای زمان دفاع مقدس است.

علم الهدی خاطرنشان کرد: به مناسبت دفاع از حرم حضرت زینب(س) نسل جدیدی از دختران جوان ظاهر شدند که بسیار قوی‌تر از گذشته الگوی امام را به نمایش گذاشتند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه شخصیت‌های الگو در حوزه بانوان باید معرفی شود، ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در بخش زنان وجود دارد نپرداختن به الگوهاست.

وی با بیان اینکه اگر امروز یک پسر جوان بخواهد الگوی خود را پیدا کند، این الگوها در دسترس او هستند، بیان کرد: متاسفانه در قسمت خانم‌ها این الگوها به درستی معرفی نشده‌اند.

 

 

تسنیم

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.