حجاب شرافت و حیثیت زن ایرانی است و موجب سعادتمندی می شود

استاد تاریخ ادیان گفت: حجاب و عفاف شرافت و حیثیت زنان و دختران ایرانی است و موجب سعادتمندی در دنیا و آخرت می شود.

کد خبر: 47201
تاریخ انتشار : بهمن ۲۵, ۱۳۹۵

به گزارش با حجاب، سعید عزیزی در همایش استانی عفاف و حجاب که ظهر یکشنبه با حضورمعلمان، مسئولان آموزش و پرورش و تشکل های دانش آموزی در سالن تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد اظهارداشت: وجود زن مملو از ظرافت و زیبایی است که باید بانوان از این نعمت الهی بخوبی صیانت کرده و قدردان آن باشند.

عزیزی بیان کرد: دخترانی که لوازم آرایشی زیادی مصرف می کنند گاهی ممکن است «بحران صورت» داشته باشند و درگیر خود باشند و با احساس خود کم بینی اینگونه آرایش خود را جدی می گیرند.

استاد تاریخ ادیان یادآورشد: تداعی ذهنی بسیار مهم است و گاهی به دلایلی تصویری از فردی در ذهن می ماند که شما نسبت به ان حس مثبتی دارید و گاهی بالعکس تصویری منفی از شخصی در ذهن تداعی می کند.

وی اضافه کرد: لطافت روح و ظرافت احساس از نعمت های الهی است که خداوند به بانوان عطا کرده و باید از این ویژگی که ۵ تا ۱۳ برابر مردان است در مسیر مثبت استفاده شود.

 

خواب یک شهود عرفانی است

عزیزی از خواب دیدن به عنوان یک شهود عرفانی نام برد و اظهارداشت: خواب برای انبساط خاطر است و هیچ صحتی ندارد لذا بهتر است دخترخانم ها خواب خود را برای کسی تعریف نکنند و اگر علاقه ای به تعریف کردن داشتند فقط خواب های خوب را برای افراد مثبت بازگو کنند.

وی گفت: مشکل دختران مذهبی این است که گاهی دچار وسواس در احکام دینی می شوند اما باید پذیرفت که بانوان در باورهای دینی از مردان قویتر وجلوتر هستند ولی نباید دچار افراط شوند.

عزیزی تصریح کرد: وقتی مرد از دامن زن به معراج می رود باید بدانیم که زنان با همه وجود و تک تک سلول های وجودی خود احکام دینی و اعتقادات را باور می کنند به همین دلیل بر اعتقادات خود باقی می مانند و می توانند در خانواده نیز تاثیرگذار باشند.

وی یادآورشد: لطافت روح، ظرافت و زیبایی در زنان شاخص است و می توان گفت بانوان نماد خدا بر روی زمین هستند.

عزیزی در ادامه گفت: زنان ناموس هستند و مانند وطن و باورهای دینی برای ما مهم هستند که باید با همه وجود نگذاریم تعرضی به آن صورت گیرد و دختران جوان ما با رعایت عفاف و پاکی درونی و حجاب به عنوان پوشش بیرونی می توانند از عزت خود حفاظت کنند.

وی بیان کرد: دختران را با الفاظ پسندیده صدا کنید تا به پذیرش نصیحت ها بیشتر همت کنند.

عزیزی گفت: رعایت حجاب و عفاف موجب تقویت زندگی می شود و دختران جوان باید به این موضوع اهمیت دهند و از سنین نوجوانی به رعایت آن ملزم شوند.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: امروز در غرب هم به آزادی بی حد و حصر معترضند و آسیب های آن جامعه غرب را دچار بحران کرده و با دلایل علمی حتی در دانشگاه آکسفورد مقرراتی برای پوشش دارند که همه برگرفته از اصول اسلامی است.

وی افزود: در آکسفورد دختران دانشجو حق آرایش و پوشیدن لباس های زننده و نامناسب را ندارند و پسران دانشجو نمی توانند با یقه باز و لباس های رنگارنگ وارد دانشگاه شوند لذا باید بپذیریم آنچه اسلام در رعایت پوشش حجاب و عفاف دارد برای سعادت زندگی دنیوی و اخروی ما پیش بینی شده و رعایت آن موجب آرامش معنوی می شود.

 

 

مهر

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.