حجاب بانوان ورزشکار ایران می تواند ذهنیت ها را تغییر دهد
۲۶ بهمن ۱۳۹۵
دسته‌بندی نشده

نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس معتقد است باید از ظرفیت‌های ایجاد شده برای تغییر نگاه جهانیان به حجاب بانوان ورزشکار استفاده کرد.

به گزارش با حجاب به نقل از خبرگزاری مهر، سیدکاظم دلخوش اباتری با اشاره به تلاش وزارت ورزش به منظور استفاده مفید از تغییر برخورد جهانیان با «درخواست میزبانی ایران از مسابقات مختلف ورزشی»، گفت: خوشبختانه پس از اجرای برجام و بهبود ارتباطات دیپلماسی ایران با جهانیان، نگاه خوبی نسبت به ایران در عرصه‌های ورزشی ایجاد شده است و استقبال و موافقت آن‌ها با برگزاری تورنمنت‌های مختلف در ایران به این مهم صحه می‌گذارد.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت‌های  ایجاد شده برای گسترش ورزش بانوان و تغییر نگاه جهانیان به حجاب بانوان ورزشکار استفاده کرد، ادامه داد: برگزاری مسابقات مختلف در رشته‌های ورزشی همچون شطرنج، تیراندازی و… که به پوشش خاصی نیاز ندارند می‌توان آغاز خوبی برای رونق ورزش بانوان و ارتباط بیشتر با کشورهای مختلف باشد.

وی همچنین با تاکید براینکه ایران پس از انقلاب به بانوان توجه ویژه‌ای شده است، افزود: بسیاری از بانوان ایرانی با حجاب اسلامی توانسته‌اند موفقیت‌های بسیاری در عرصه‌های جهانی بدست آورند و عملکرد مدیران ورزشی می‌تواند این مسئله را برای جهانیان شفاف سازی کند.

دلخوش اباتری بیان کرد: برگزاری تورنمنت‌های مختلف ورزشی در ایران می‌تواند علاوه بر افزایش دیپلماسی ایران، جهانیان را متوجه کند؛ برخلاف تبلیغات سوء، حجاب برای ورزشکاران و بانوان ایرانی محدودیت نیاورده است.

نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس با تاکید بر اینکه مسئولان فدراسیون‌هایی که خواهان برگزاری میزبانی مسابقات رشته ورزشی خودشان هستند باید در جذب اسپانسرها موفق ظاهر شوند، به خانه ملت گفت: یکی از نکات ویژه و حائز اهمیت در روند جهانی شدن توجه به ضرورت تغییر در الگوهای اجرایی میزبانی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل: