جشن تکلیف ۵۰۰ دانش آموز دختر آبیکی برگزار شد

در مراسمی با حضور مسئولان محلی ۵۰۰ دانش آموز آبیکی رسیدن به سن تکلیف خود را جشن گرفتند.

کد خبر: 49348
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۶

به گزارش با حجاب،  همزمان با ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) دانش‌آموزان دختر پایه سوم مدارس ابتدایی آبیک، روز دوشنبه جشن تکلیف و عبادت خود را در حسینیه امام رضا(ع) در این شهر جشن گرفتند.

۵۰۰ دانش‌آموز دختر پایه سوم ابتدایی شهر آبیک با ورود به سن تکلیف و پذیرفتن عبودیت و بندگی پروردگار متعال، تکلیف شدن خود را جشن گرفتند و خلعت زیبای تکلیف الهی را بر قامت نوشکفته خود بر تن کردند.

مهرداد یحیایی مدیر اداره آموزش و پرورش آبیک در حاشیه این مراسم به خبرنگار مهر گفت: دختران امروز مادران آینده این مرز و بوم هستند و خانواده ها باید با تربیت صحیح و آموزش ارزش های اسلامی، انسانی و آموزش های دینی نسبت به تربیت نسل آینده همت گمارند تا سعادت و خوشبختی نسل آینده تضمین شود.

وی با تاکید بر نقش خانواده ها در آموزش و عمل به واجبات دینی به فرزندان اظهار کرد: خانواده ها باید از ابتدا حفظ حجاب، رعایت واجبات دینی و ترک محرمات، پرهیز از نامحرم و آداب و رسومی که در خانواده ایرانی، اسلامی حاکم است را به دختران خود بیاموزند.

یحیایی گفت:برگزاری جشن تکلیف برای دانش‌آموزان مقابله صریح و آشکار با جنگ نرم دشمنان است، چراکه دشمنان دوست ندارند مراسم جشن تکلیف و عبادت برای دانش‌آموزان برگزار شود ولی آموزش و پرورش با قوت و قدرت نسبت به برپایی جشن تکلیف اقدام کرده است.

وی بیان کرد: اگر از ابتدای رسیدن به سن تکلیف در انجام فرائض و واجبات خود تلاش کنید هیچگاه اسیر هوای نفس نمی شوید.

یحیایی تصریح کرد: نماز برکات فراوانی دارد و از طریق آن مشکلات انسان برطرف می شود لذا دختران باید به ادای نماز اول وقت که بسیار به آن تأکید شده توجه ویژه داشته باشند و از آن غفلت نکنند.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک با اشاره به حضور ۵۰۰ دانش‌آموز آبیکی در این مراسم یادآورشد:  تقویت اعتقادات دینی و مذهبی در دانش‌آموزان سبب می‌شود دانش‌آموزان شیطان را از خود دور کرده و به خدای مهربان نزدیک‌تر شوند.

 

 

مهر

 

 

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.