اولین زن با حجاب در تاریخ ماراتن بلگراد

«نجمیه سوفتچ»، اولین زن با حجاب شرکت کننده در تاریخ ماراتن بلگراد است که با پرچم بوسنی وهرزگوین در این مسابقه حاضر شد.

کد خبر: 49417
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۶

به گزارش با حجاب به نقل از دیالوگین شبکه جهانی سحر از بانیالوکا، در مسابقات ماراتن که در بانیا لوکا، مرکز جمهوری صربسکا برگزار شد، بیش از ۵ هزار شرکت کننده از ۵۰ کشور حضور داشتند اما حضور نجمیه سوفتچ، دختری با پرچم بوسنی و هرزگوین تعجب همگان را برانگیخت و به گفت و گویی داغ در شبکه های اجتماعی این کشور تبدیل شد.

او دارای تحصیلات عالیه است و هم اکنون در شبه جزیره بالکان مشغول کار است، وی در مصاحبه با تلویزیون «اِن یِدان» گفت: من اولین زن با حجاب شرکت کننده در تاریخ ماراتن بلگراد هستم و همیشه مفتی عبدالله نعمان(از مفتیان مسلمان) به مانند یک پدر از من حمایت کرده است.
نجمیه سوفتچ افزود: گرچه این بار دوم است که در ماراتن بانیا لوکا شرکت می کنم؛ اما باز هم کسانی به من فحش می دادند و به اهتزاز در آوردن پرچم بوسنی وهرزگوین را توسط من به نوعی تحریک آمیز می خواندند در حالی که بانیالوکا نیز در کشور بوسنی و هرزگوین قرار دارد.
بوسنی و هرزگوین در اول مارس ۱۹۹۲ از یوگسلاوی سابق اعلام استقلال کرد و پس از جنگ های داخلی با وجود یک دولت مرکزی، به دو موجودیت سیاسی به نام جمهوری صربسکا و فدراسیون بوسنی وهرزگوین تقسیم شد.
بانیا لوکا یا بانیالوکا، دومین شهر بزرگ بوسنی وهرزگوین است.

منبع: ایکنا

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.